Takmičenja

Veliki uspeh Stefana Živkovića na "Nacionalnom poslovnom izazovu"

Na takmičenju “Nacionalni poslovni izazov” koje je održano 6. i 7. februara u Beogradu u organizaciji Dosrignuća mladih, našu školu predstavljali su Stefan Živković učenik trećeg razreda obrazovnog profila elektrotehničar informacionih tehnologija i Natalija Trifunović učenica drugog razreda obrazovnog profila elektrotehničar informacionih tehnologija. Mentori učenicima su bili Dejan Nikolić, nastavnik elektrogrupe predmeta, i Nikica Dinić, nastavnica preduzetništva.

Stefan Živković je sa svojim timom osvojio je drugo mesto i plasman na najviši nivo takmičenja “Poslovni izazov zapadnog Balkana” gde će predstavljati Srbiju. “Poslovni izazov zapadnog Balkana” biće održan aprila u Poreču, Republika Hrvatcka. Na ovom takmičenju je ukupno učestvovalo oko 1.000 učenika iz preko 70 srednjih škola Srbije.

Takmičenje Poslovni izazov je dvodevni događaj gde učenici koji su ostvarili plasman sa regionalnog nivoa takmičenja podeljeni u  mešovite timove uz pomoć mentora-predstavnika akademskog i biznis sektorarazvijaju i  predstavljaju ideje za rešavanje zadatog realnog problema. Ovogodišnji zadatak je bio rešavanje problema otpada (plastičnih flaša) na Beogradskom maratonu.

npi_2024_1 npi_2024_2 npi_2024_3 npi_2024_4

Drugo mesto za odbojkašice na gradskom takmičenju

U ponedeljak, 18. decembra 2023. godine, naša škola je bila domaćin Opštinskog (gradskog) takmičenja u odbojci za učenice. Ekipa naše škole zauzela je drugo mesto.

Našim odbojkašicama i njihovom treneru nastavniku fizičkog vaspitanja Petru Zarkovu čestitamo na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.

Odličan rezultat naših učenika na Opštinskom nivou takmičenja talentovanih učenika srednjih škola

U subotu 16. decembra održan je Opštinsko nivo takmičenja talentovanih učenika srednjih škola, takmičenje je održano u Gimnazziji u Zaječaru u organizaciji Regionalnog centra za talente u Boru.

Učenici naše škole postigli su zapažene rezultate iz predmeta informatika:

Uroš Smadulović (E24) sa osvojenih 100 poena zauzeo je 1. mesto,
Dušan Đorđević (E24) i Luka Bogosavljević (E24) osvojili su po 90 poena i 1. mesto,
Stefan Živković (E34) sa osvojenih 80 poena zauzeo je 2. mesto.

Drugo mesto za naše košarkaše i basketaše na gradskom takmičenje

Danas, 14. decembra,naša škola je bila domaćin gradskog takmičenje za srednjoškolce u košarci basketu.

Posle uzbudljivih i neizvesnih mečeva i košarkaši i basketaši zauzeli su drugo mesto.

Našim učenicima i njihovom treneru Vuku Petroviću čestitamo na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.