Ekskurzije učenika

Jedna od školskih aktivnosti po kojima svi mi pamtimo školu je ekskurzija.

Ekskurzija doprinosi razvijanju pozitivnog odnosa prema nacionalnim, kulturnim, etičkim i estetskim vrednostima, pozitivnim socijalnim odnosima, podstiče ispoljavanje pozitivnih emocionalnih doživljaja.

Ekskurzija je najbolji način međusobnog upoznavanja, stvaranja i produbljivanja drugarstava i prijateljstva između učenika. Učenici i nastavnici imaju priliku da bolje upoznaju jedni druge.

I da ne zaboravimo na svakoj ekskurziji se, obavezno, jave neke nove simpatije i ljubavi.

Škola svake godine organizuje ekskurzije učenika. Učenici prvog i drugog razreda imaju prilike da izaberu neku destinaciju u Srbiji a učenici trećeg i četvrtog razreda biraju neku destinaciju u inostranstvu.

Školsku 2013/2014. godine uspešno je realizovana ekskurzija sa učenicima četvrtog razreda.

Krajem septembra učenici su obišli Ohrid i Sveti Naum, Paraliju, Solun i Meteore. Učenici su imali prilike da se upoznaju sa kulturno - istorijskim nasleđem Ohrida i Makedonije i Grčke.

Obagaćeni novim saznanjima, lepim poznanstvima, prijateljstvima, zabavnim trenucima, učenici su se sa ekskurzije vratili zadovoljni i puni utisaka.

Na fotografijama možete pogledati kako je bilo na nekim od ekskurzija.