16. Nacionalna konferencija DMuS nastavnika

Nacionalna konferencija nastavnika srednjih škola koji sprovode programe preduzetničkog obrazovanja održana je šesnaestu godinu za redom od 13. do 15. oktobra u Vrnjačkoj Banji. Cilj konferencije je osnaživanje nastavnika i ulaganje u njihovo usavršavanje kako bi oni mogli da pruže svojim učenicima praktične aktivnosti koje im povećaju mogućnosti pri zapošljavanju i unapređuju preduzetnički duh.

Našu školu na ovoj konferenciji predstavljali su Danijela Đorđević, Petrovka Đorđević, Nikica Dinić, Dušica Petrović i Dejan Nikolić.

U okviru Erazmus dana koji se održavaju od 14. do 19. oktobra 2024. godine učenici i nastavnici Mašinsko-elektrotehničke škole u Boru i Tehničke škole u Zaječaru, u saradnji sa Regionalnom privrednom komorom Zaječarskog i Borskog upravnog okruga, u ponedeljak 14. oktobra organizovali su okrugli sto pod nazivom „ERASMUS+ program mogućnost za unapređivanje stručne prakse u srednjim školama i promociju turističkih i privrednih potencijala Zaječarskog i Borskog upravnog okruga“. Ovaj okrugli sto je bila prilika da predstavimo naše dosadašnje Erasmus iskustvo i razgovarmo o mogućnostima koje ERASMUS+ program pruža školama i lokalnoj zajednici.

Poseta učenika odeljenja prvog razreda Matičnoj biblioteci "Svetozar Marković"

U periodu od 7. do 18. oktobra učenici odeljenja prvog razreda zajedno sa nastavnicima srpskog jezika i književnosti posetiće Matičnu biblioteku "Svetozar Marković".

Matična biblioteka "Svetozar Marković" nastavlja tradiciju besplatnog godišnjeg članstva za đake prvake svih srednjih škola u Zaječaru. Tim povodom se organizuje prijem sa ciljem upoznavanja učenika sa radom ustanove i sa mogućnostima koja ona nudi.
Ovo je prilika da učenici saznaju o istorijatu Biblioteke, odeljenjima koja se u njoj nalaze, uslugama koje pruža. Učenicima će biti  predstavljeni alati za pretraživanje relevantne literature, platforme COBISS sistema, kreiranja mCOBISS aplikacije i njihovno svakodnevno korišćenje.