Sekcija „Programiranje LEGO robota“

Školske 2013/2014. godine nakon uspešno savladane dvomesečne obuke, koju je pohađalo osmoro nastavnika naše škole, formirana je i počela sa radom sekcija: „Programiranje LEGO robota“.

Sekcija „Programiranje LEGO robota“

Budući da je škola već nabavila jedan komplet LEGO MINDSTORMS EV3 robota, odmah se počelo sa pripremom učenika za oblasno takmičenje, koje će se održati 25.04.2013. god. u Nišu. Interesovanje i entuzijazam učenika (i nastavnika) je veliki, a do znanja i iskustava se dolazi zajedničkim radom!

Nakon LEGO MINDSTORMS EV3 robota kupljen je jedan - LEGO MINDSTORMS EV3 EDUCATION komplet koji sadrži više komponenti u odnosu na prvog robota.

Za školsku 2014/2015. godinu se planira proširenje sekcije na dva nivoa – za mlađe i starije razrede.

Pored toga što je zabavno sklapati različite modele robota (već je sklopljeno njih desetak), svakako je najznačajnije to što se učenici osposobljavaju za njegovo programiranje u specijalizovanom softverskom okruženju, kao i u LabView programskom paketu.

Ovo znanje će se od sledeće školske godine implementirati i u nastavi iz nekoliko različitih predmeta.

• Programiranje Lego robota
Previous ◁ | ▷ Next