Sekcija za bezbednost saobraćaja

Učenici obrazovnog profila tehničar drumskog saobraćaja i vozač motornih vozia u okviru svog nastavnog plana i programa izučava bezbednost saobraćaja kao nastavni predmet. Svesni značaja koju ima bezbednost u saobraćaju na sve učesnike u saobraćaju, bilo da oni upravljaju nekim vozilima ili da u saobraćaju učestvuju kao pešaci, učenici škole zajedno sa predmetnim nastavnikom Goranom Pujićem kroz ovu sekciju žele da kroz ovu sekciju ukažu na probleme i da aktivno učestvuju u akcijama podizanja bezbednosti u saobraćaju.

U saradnji sa Crvenim krstom i Kancelarijom za mlade grada Zaječara, sekcija je učestvovala u kampanji „Bezbednosti saobraćaja“ koja je bila usmerena protiv upotrebe alkohola u vožnji sa porukom ,,Izaberi jednu ne obe“. Kampanja je bila sprovođena na teritoriji Grada u oči i za vreme novogodišnjih praznika. Kampanja je imala za cilj da promeni ponašenje vozača i da koliko god je to moguće, eliminiše ovu negativnu pojavu. Milan Zdravković, učenik obrazovnog profila elektrotehničar računara dizajnirao je flajer i baner za ovu kampanju.

Sekcija za bezbednost saobraćaja

Jedan od glavnih zadataka u radu sekcije je vršnjačka edukacija koju izvode članovi sa vršnjacima ne samo iz Tehničke škole već i iz drugih osnovnih i srednjih škola u gradu.

U okviru vršnjačke edukacije učenici treće i četvrte godine obrazovnog profila tehničar drumskog saobraćaja svojim vršnjacima iz ostalih škola (Tehničke škole, Medicinske škole, Ekonomske škole kao i škole učenika sa posebnim potrebama Jelena Majstorović i osnovne škole Ljuba Nešić), kroz prezentacije i radionice pretstavljali probleme bezbednosti saobraćaja kao i načine kao da učenici budu bolji učesnici u saobraćaju. Vršnjačku edukaciju su pomogli i učenici Medicinske škole koji su držali prezentaciju o pružanju prve pomoći.

• Vršnjačko predavanje u Tehničkoj školi
Previous ◁ | ▷ Next

Ova akcija je prošla izuzetno zapaženo u školi učenika sa posebnim potreba gde je naišla na pravo oduševljenje, što nastavnog osoblja, što učenika. Učenici su se ovde istakli kao vešti predavači i uspeli su da problem bezbednosti saobraćaja spuste na nivo koji odgovara potrebama učenika ove škole.

Kampanja pod nazivom ,,Sačuvaj svoj najdraži poklon“ izvedena je u saradnji sa Crvenim krstom i PU "Đulići". Ova kampanja je sprovodena u Zaječarskim vrtićima i imala je za cilj da roditeljima skrene pažnju na važnost vezivanja dece pojasevima na zadnjem sedištu automobila, kao i značaja upotreba sedišta za decu. Sprovedena je sredinom decembra 2013. godine. Članovi sekcije su objašnjavali roditeljima dece važnost korišćenja sigurnosnog pojasa. Dok su deca u vrtićima crtali vozačke dozvole i poklanjali ih svojim roditeljima ukoliko bi odgovorili tačno na postavljena pitanja iz bezbednosti saobraćaja.